Juiced UP do detailu

juiced up medvidci

Při tvorbě Juiced UP jsme se soustředili na dvě věci, funkčnost látek a synergii(kdy se použité látky navzájem doplňují a zesilují svůj účinek). Pojďme si tedy představit složky našeho unikátního pre-workoutu do detailu.

 

PROKRVENÍ, SVALOVÁ PRÁCE A OKYSLIČENÍ

epic_handshake_meme-e1534136962951

 

Citrulin malát

Je kombinací aminokyseliny Citrulinu a kyseliny jablečné (malátu). Jeho hlavní úlohou v pre-workoutu je zvýšit hladinu NO (oxidu dusného), takže ano, je to přesně jako v Rychle a zběsile, jen s sebou pro stejný efekt nemusíte tahat těžkou láhev. Oxid dusnatý funguje jako vasodilatátor (roztahuje cévy), tím pádem proudí do svalů a ze svalů více krve. To má za následek lepší svalovou práci, okysličení, odvod zplodin = více opakování, lepší pump efekt a oddálení svalové únavy. Navíc skrze zesílení Krebsova cyklu podporuje rychlejší obnovu ATP (zdroj energie pro svalovou práci), což umožňuje kratší pauzy mezi sériemi. Kyselina jablečná, která se také zapojuje do Krebsova cyklu celý tento proces ještě umocňuje.

Proč jsme nepoužili Arginin? Ten přece také zvyšuje NO, ne? Odpověď je jednoduchá. Citrulin se v těle velice rychle mění právě na Arginin. a dokonce je schopen zvýšit jeho obsah v těle více, než Arginin samotný. Arginin také může ve vyšší dávkách způsobovat zažívací problémy, což u Citrulinu nenastává.

 

Zelený čaj, Vitamin C, Gingko Biloba

Mimo spoustu pozitivních účinků na lidské tělo má z hlediska pre-workoutu jednu zásadní vlastnost a to, že zesiluje a prodlužuje účinky citrulinu na prokrvení, zvláště pak ve spolupráci s Gingko Bilobou a Vitaminem C. Synergickým působením dochází ke zpomalení produkce látek, které brzdí NO syntázu– výsledkem je ještě lepší pump efekt. Po pár sériích bicepsu si tak budete moci v klidu mohli střihnout legendární scénu „podání ruky“ z filmu Predátor - „Dillon, you son of a b*tch“.

 

Betain HCL

Funguje jako Osmolyt (tahá do těla vodu a pomáhá jí tam udržet). Tím je zlepšena hydratace organismu, která je pro fyzický výkon klíčová. Již 1% ztráta tělesných tekutin vyústí v pokles fyzického výkonu o 10 %. Jako bonus Betain také snižuje hladinu homocysteinu.

Inosine, Beta – Alanin

Inosin zlepšuje okysličování tkání a usnadňuje dýchání. Ve spolupráci s rhodiolou tak získáte takřka další pár plic. Beta-Alanin oddaluje zakyselení svalů čímž prodlužuje délku a intenzitu tréninku.

Beta-Alanin může navozovat pocit brnění/mravenčení pokožky, ale nemusíte se obávat, tento efekt je zcela neškodný.

 

NEUROAKTIVACE, STIMULACE A ADAPTOGENY

neurons

 

L-Tyrosin, DMAE, Vitamin B6

L-tyrosine je prekurzorem pro adrenalin, noradranalin a dopamin. DMAE napomáhá produkci Acetyl-cholinu, který zvyšuje bdělost. Je to kombinace speciálně navržená na stimulaci zapojení co nejvyššího počtu svalových jednotek a tím ke zvýšení výkonu.

 

Kofein, Ženšen pravý, Rhodiola, Gingko Biloba, Gluconorolacton

Kofein asi není potřeba dlouze představovat. Jeho stimulační účinky jsou bezpečně prokázané a v pre-workoutech se objevuje z 99 %. Je to dobrý sluha, ale zlý pán, a některé pre-workouty jsou založené vyloženě na vysoké dávce kofeinu a s tím zásadně nesouhlasíme. Ve vysokých dávkách vás spíše „rozhodí“ a může vést ke zhoršené svalové koordinaci. To má za následek neúplné zapojení všech potřebných svalových vláken a tím vygenerování menší síly u prováděných cviků. Také může nastat nepříjemný „dojezd“ a můžete mít problém usnout.

My jsme vsadili na příjemnou dávku kofeinu spolu v kombinaci s rostlinnými adaptogeny. Rhodiola tedy nejenže zesiluje účinky okysličení na organismus, ale také ve spolupráci s ženšenem pravým velice efektivně stimuluje CNS (centrální nervovou soustavu), zvyšuje bdělost, koncentraci, výkonnost, zvyšuje míru energie a zlepšuje psychomotorické funkce – muscle mind connection. Efekt bdělosti umocňuje Gingko Biloba skrze lepší prokrvení mozku.

 Jak rhodiola, tak ženšen působí proti fyzické či psychické únavě a spolu gluconorolactonem zlepšují náladu, což oceníte obzvláště po náročném dni.

 

Piperin

A nakonec je tu Piperin, který je neméně důležitou součástí celé směsi. Zlepšuje využití/vstřebání ostatních látek

 

 

 

 

juiced up medvidciA pokud ještě nemáte Juiced Up v košíku, tak to běžte rychle napravit!

 

Copyright (C) 2021. Všechna práva vyhrazena. Autor: Crazy Labz s.r.o. - Pro převzetí části nebo celého článku je nutno mít schválení autora.

Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem). 

 

 

 

Zpět do obchodu