Ženšen pravý (Panax ginseng)

 

 

ginseng-prepared-multiple-ways

Ženšen pravý je přes 3000 let je používán v tradiční čínské a  indické medicíně. Byl natolik populární, že za ty nejvzácnější kořeny byly panovníci schopni utratit téměř celé své jmění a hodnota jedné rostliny přesahovala i cenu zlata.

V odborných publikacích ho najdete pod názvem Panax ginseng, toto pojmenování je odvozeno od slova „Panacea“ nebo-li všelék, to naznačuje jeho mnohostranné využití.

Ženšen pravý je vytrvalá vzpřímená bylina dorůstající výšky 30 až 60 cm. Nadzemní část rostliny tvoří 3 až 7 dlouze řapíkatých složených listů, skládajících se ze 3 až 5 lístků. Plodem je červená, šťavnatá, zploštěle kulovitá peckovice obsahující semena.

To, co je ale na ženšenu zajímavé, je především jeho kořen, který obsahuje účinné látky označované jako ginsenosidy. Námi používaný extrakt je standardizovaný na obsah 25% ginsenosidů. Ženšen je jedním z nejsilnějších adaptogenů, podobně jako Rhodiola pomáhá zvyšovat odolnost organismu v náročném období a to rozhodně není vše co dokáže!

Stručný přehled účinků:

  • Pomáhá se snáze vypořádat se stresem
  • Zvyšuje imunitu
  • Zlepšuje paměť, myšlení a koncentraci
  • Zlepšuje sexuální apetit u obou pohlaví, plodnost a libido
  • Pomáhá při celkovém vyčerpání a revitalizuje organismus
  • Aktivuje NO syntézu – zlepšuje proudění krve

 

Za zmínku také stojí, že je s více než 10 000 vědeckými publikacemi nejlépe probádanou medicinální rostlinu vůbec, takže si nic necucáme z prstu. A proč ho používáme ve výrobcích my? Hlavně pro jeho schopnost zvýšit psychickou a fyzickou výkonnost a zlepšit regeneraci.

 

Najdete ve výrobcích :

Juiced UP 

Catalyst 

 

Copyright (C) 2021. Všechna práva vyhrazena. Autor: Ondřej Kratochvíl - Pro převzetí části nebo celého článku je nutno mít schválení autora.

Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem). 

Zpět do obchodu